Kolekcja Elkhart  powstała w wyniku dziesięcioleci rozsądnego i ukierunkowanego kolekcjonowania najbardziej wyjątkowych modeli w historii motoryzacji. Można tu znaleźć sportowe samochody brytyjskie, włoskie, mikrosamochody, klasyki, supersamochody, nowoczesne samochody sportowe i kabriolety z lat 50. Pełna informacja o każdym samochodzie i ofercie dostępna na stronie rmsothebys.com.

 

„Jakość samochodów i sposób, w jaki utrzymywano kolekcję Elkhart, jest niesamowita”, powiedział w komunikacie, globalny szef aukcji dla RM Sotheby’s. 

„Budynek, w którym przebywają, jest czymś więcej niż magazynem i został zaprojektowany specjalnie z myślą o samochodach kolekcjonerskich”

Kolekcja obejmuje samochody będące własnością Najeeba Khana, byłego właściciela Interlogic Outsourcing Inc., który został oskarżony o oszustwo i w rezultacie bierze udział w wielu procesach sądowych. Jego kolekcja samochodów jest sprzedawana na rzecz wierzycieli.

 

Samochody w kolekcji mają wartość od 10 000 USD do znaku wielu milionów dolarów i reprezentują prawie każdą kategorię na rynku samochodów kolekcjonerskich.

Kolekcja prezentuje ogromną gamę marek, przez Jaguara, Lotusa, Mercedes-Benz, Fiata, Forda, Ferrari i innych.

Najważniejszymi atrakcjami są:
Wyjątkowo rzadki, zaprojektowany przez Jet Age Fiat 8V Supersonic z 1953 roku.

Lamborghini Miura z 1969 r zaktualizowany do specyfikacji SV.

Pięknie odrestaurowany Aston Martin DB5 z 1964 r uaktualniony do specyfikacji Vantage.

Jaguara E-Type z 1963 r., „samochód zero” zbudowany zgodnie ze specyfikacją z 1963 r. w 2016 r. przez Jaguar Classic. 

Odnowiony Iso Grifo GL z serii 1968.

Lamborghini Miura

Mercedes-Benz 300 S Roadster z 1953 r.

Mercedes 300SL Gullwing z 1955 r