„W moim garażu” – seria dokumentów o pasji do motoryzacji

sierpień 2021

„W moim garażu”

To nowa seria krótkich filmów dokumentalnych, w których występują pasjonaci mechaniki i różnego rodzaju pojazdów. Autorzy oprowadzają widzów po  garażach, opowiadają o bohaterach, każdym motocyklu i aucie. Za produkcję, czyli planowanie, filmowanie, zdjęcia, postprodukcję obrazu i dźwięku odpowiada ekipa 91 Frames: Maciej Telicki, Jakub Tujaka i Paweł Tujaka.

Poniżej kilka wybranych produkcji które zrobiły na mnie największe wrażenie. 

Marko – pasja do Porsche

Gościem dziesiątego odcinka serii jest Marko oraz jego przestrzeń do odradzania zapomnianych przez los modeli Porsche. Bohater odcinka jest fotografem, muzykiem i mechanikiem. Jedno co wręcz emanuje z ekranu to olbrzymia pasja do działania, która przekuwa się na zjawiskowe realizacje. Jeśli chodzi o pojazdy, to miłośnicy zabytkowych Porsche będą zadowoleni. Odcinek został podzielony na dwie części.

Marek i Jerzy Koszałko

Bohaterami szóstego odcinka serii są Marek i Jerzy Koszałko. Bliźniacy mieszkają i pracują w Hrubieszowie. Od najmłodszych lat pasjonowało ich modelarstwo, a później marzyli o własnoręcznym zbudowaniu prawdziwego auta. Łącznie z ich warsztatu wyjechały trzy pojazdy. Ten odcinek to opowieść o drodze, która prowadzi do spełniania marzeń.

Kolekcja VW Piotra

Gościem drugiego odcinka jest Piotr, który zbiera Volkswageny. Jego kolekcja liczy kilkanaście pojazdów i dziesiątki gadżetów związanych z niemiecką marką. Materiał był częściowo realizowany w garażu, który po skończeniu ma służyć nie tylko jako miejsce do przechowywania pojazdów, ale też ma być miejscem kultu dla miłośników produktów grupy VAG.

Krzysztof Hankus – BB Oldtimer Garage

Gościem czwartego odcinka jest Krzysztof Hankus reprezentujący firmę BB Oldtimer Garage z Bielska-Białej. Wielka pasja do zabytkowej motoryzacji i mechaniki doprowadziła do rozpoczęcie komercyjnych remontów bardzo rzadkich aut. W tym garażu panuje wyjątkowy klimat, ponieważ jest on ulokowany w starych budynkach niemal w centrum miasta.

Witold Blady – miłośnik 911

W piątym odcinku występuje Witold Blady. Miłośnik marki Porsche, a konkretnie modelu 911. Witold miał już w garażu kilka starszych modeli, a gdy przyszedł czas na auto współczesne, przypadkiem trafił na 911 Carrera S należące wcześniej do Maryli Rodowicz. Jak się okazuje, gwiazda estrady od około pięciu dekad jeździ autami Porsche. Oprócz przepięknej Carrery S w garażu naszego bohatera znajdziemy też kabrio pasujące kolorami i wyposażeniem do 911, a także pełne szafy legendarnych radioodtwarzaczy.