Najlepsze filmy o samochodach

styczeń 2021

Samochody jako dzieła sztuki zawsze lubiły oko kamery.

Poniżej przedstawiam Wam najlepsze moim zdaniem filmy o tematyce motoryzacyjnej. Wielki ekran często oddaje w swojej twórczości hołd dla motoryzacji. Te filmy trzeba zobaczyć.

Le Mans 66 – Ford vs Ferrarri

Na zlecenie Henry’ego Forda II amerykański projektant Carroll Shelby i brytyjski kierowca Ken Miles podejmują wyzwanie pokonania samochodów ekipy Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Wyścig – Rush

Lata 70. XX wieku. Dwaj kierowcy Formuły 1, Brytyjczyk James Hunt i Austriak Niki Lauda, toczą skrajnie niebezpieczną rywalizację o tytuł mistrza świata.

60 sekund – Gone in 60 Seconds

By uratować brata, legendarny złodziej samochodów musi w tydzień dostarczyć mafii 50 luksusowych aut.

Szybki jak Błyskawica – Days of Thunder

Młody kierowca wyścigowy, Cole Trickle, dostaje szansę ścigania się w zawodach NASCAR. Na torze rywalizuje z doświadczonym Burnsem, aż dochodzi do wypadku.

Senna

Oparta na faktach historia o brazylijskiej legendzie Formuły 1, który przez wielu fanów wyścigów samochodowych uważany jest za najlepszego kierowcę wszech czasów.

Szybcy i Wściekli – The Fast and The Furious 

Policjant przenika do grupy organizującej nielegalne wyścigi samochodowe. Sytuacja komplikuje się, gdy poznaje bliżej siostrę lidera przestępców.

Bullitt

Po nieudanej próbie ochrony świadka koronnego detektyw Frank Bullitt rozpoczyna poszukiwania człowieka odpowiedzialnego za fiasko akcji.

Grand Prix 1966

Dwaj kierowcy Formuły 1 zmagają się z różnymi przeciwnościami. Pete musi opuścić zespół, zaś Scott leczy rany po ciężkim wypadku na torze.

Need For Speed

Wrobiony w przestępstwo kierowca wyścigowy, Tobey, szuka zemsty.

Williams 2017

Dokument prezentuje historię zespołu Williams Formuły 1 od momentu powstania do dnia dzisiejszego oraz karierę i rodzinę jego legendarnego założyciela Sir Franka Williamsa.

McLaren 2017

Bruce McLaren to legenda – kierowcy wyścigowy, który zbudował jedną z najsłynniejszych marek na samochodowej planecie. Historia jego życia to w zasadzie gotowy scenariusz filmu. Tytuł produkcji, która pokazywana była w kinach na całym świecie, to po prostu „McLaren”.

Ferrari: Race to Immortality

Film “Ferrari: Race to Immortality” skupi się na najbardziej śmiercionośnej dekadzie w historii Formuły 1, czyli na latach 50-tych XX wieku. Szybkie samochody i niemal całkowity brak zabezpieczeń powodowały, że wielu kierowców poniosło śmierć w wypadkach w wyścigach.