Niesamowita okazja do licytowania tych niezwykłych klasycznych samochodów, nazwanych przez legendarnego muzyka „Srebrnymi Surferami”, miała miejsce podczas dwudniowej aukcji w dniach 13 i 14 sierpnia 2021 roku. W garażu nieżyjącego perkusisty Rusha znajdowały się jedne z najbardziej rozchwytywanych włoskich, brytyjskich i amerykańskich samochodów ostatnich 60 lat.

 

Nieżyjący perkusista miał wyśmienity gust samochodowy. Kiedy kolekcja stała się dostępna do licytacji za pośrednictwem Gooding & Co., łączna wartość wyniosła 3,9 miliona dolarów.

Na aukcji wylicotwane zostało nabycie  Ferrari 250 GT LWB California Spider Competizione z 1959 roku, które zostało wycenione na 10 – 12 milionów dolarów, Jednak podczas tego wydarzenia najważniejsze było wystawienie kolekcji „Srebrnych Suferów”. Całość składa się z siedmiu samochodów, została stworzona przez nieżyjącego już Neila Pearta, który przez prawie 40 lat był perkusistą i autorem tekstów w zespole Rush. Peart zmarł w zeszłym roku, a samą kolekcję zaczął tworzyć stosunkowo niedawno, bo pierwszy klasyczny samochód kupił w 2009 roku.

Neil Peart był jednym z najwspanialszych muzyków na świecie, a jego spuścizna jako perkusisty i autora tekstów Rush wraz z własnymi kreacjami artystycznymi uczyniła go legendą. Innym aspektem jego ogólnego charakteru i zainteresowań była miłość do samochodów. Rzadko zdarza się, aby osoba publiczna miała prawdziwe pojęcie o idei, którą reprezentują samochody. Z pasją, poświęceniem i motywem  które zostało  włożone w tę kolekcję, można śmiało powiedzieć, że zdecydowanie rozumiał, iż samochód to coś więcej niż tylko przedmiot.

 

 

Pierwszy samochód na tej liście to taki, który każdy amerykański fanboy chciałby dostać w swoje ręce. Wspaniałe dzielone okno Chevroleta Corvette z 1963 roku to coś dla czego ten pojazd jest wyjatkowy. Ten fantastyczny samochód szybko stał się ulubioną amerykańską „Vette” w swoim czasie, a później został uznany jako jedno z najlepszych sportowych coupe epoki.

 

Następny samochód ściga się w umysłach wszystkich fanów Lambo od 1970 roku, mowa oczywiście o Lamborghini Miura. Ten elegancki samochód od bardzo dawna był częścią kolekcji Pearta i jest z pewnością jednym z najpiękniejszych samochodów perkusisty. Kilka innych przykładów jego zamiłowania do europejskich samochodów sportowych to Aston Martin DB5, Maserati Mistral Spyder z 1965 r. z wnętrzem w kolorze oxblood, Maserati Ghibli 4.9 SS Coupe z 1973 r. i Jaguar E-Type z 3,8-litrowym silnikiem z 1964 r.

 

Na koniec Shelby Cobra z 1964 roku. Pod maskę mamy silnik Forda 289ci V8, a większość oryginalnych części wciąż znajduje się w tym samochodzie. Chociaż wszystkie inne pojazdy na tej liście były srebrne, jest to wyjątek. Piękna czarna Cobra rzuca się w oczy i wyróżnia się wśród innych jako naprawdę piękny samochód.

To wspaniała kolekcja i mam szczerą nadzieję, że trafi ona do właściciela, który naprawdę szanuje i docenia wartość tych niesamowitych maszyn.